Tylko u Nas jak przetrwać dachowanie pojazdu w 11 dni! - bezpieczeństwo

symulacja dachowania poznań

Czym jest Dzień Bezpieczeństwa w firmie

Safety Day jest wydarzeniem firmowym, na którym przeprowadzane są różne szkolenia z zakresu BHP, PPOŻ oraz bezpieczeństwa na drodze. Safety Day, czyli inaczej Dzień Bezpieczeństwa, jest wydarzeniem firmowym, którego

Tylko u Nas jak przetrwać dachowanie pojazdu w 11 dni! - bezpieczeństwo symulacja dachowania poznań
zadaniem jest przedstawianie zasad związanych z bezpieczeństwem i higieną pracy w sposób ciekawy i interesujący. Dzień Bezpieczeństwa w firmie przypomina bardziej integracyjne wydarzenie dla pracowników, niż zwykłe prowadzenie kursu i tłumaczenie zasad związanych z utrzymywaniem bezpieczeństwa w miejscu pracy. Podczas organizacji takiego wydarzenia korzysta się z takich urządzeń, jak symulator dachowania czy symulator zderzeń. Takie wydarzenie firmowe, jakim jest Safety Day, pozwala pracownikom na zapoznanie się z obowiązującymi zasadami bezpieczeństwa w pracy oraz na drodze w sposób bardziej atrakcyjny, niż prowadzenie zwykłych zajęć w sali. Symulacja dachowania czy też symulacja wypadku drogowego pozwala uczestnikom wydarzenia doświadczyć sytuacji, które mogą wystąpić na drodze, a tym samym uświadamia pracowników o konieczności zachowania odpowiednich zasad bezpieczeństwa.


Przeciwwskazania do skorzystania z symulatora

Symulator dachowania pozwala osobie, która znajduje się w środku konstrukcji, na doświadczenie dachowania samochodu w całkowicie bezpiecznych warunkach. Atrapa samochodu obraca się wokół własnej osi imitując wypadek dachowania. Często w środku takiego symulatora mogą znajdować się luźno leżące przedmioty, żeby jak najbardziej oddać realizm faktycznego wypadku z dachowaniem. Symulacja dachowania jest co prawda przeprowadzana w całkowicie bezpiecznych warunkach, jednak nie jest zalecana dla każdego. Z stymulatora dachowania nie powinny korzystać młodsze dzieci, z oczywistych względów. Symulator dachowania nie jest polecany także osobom mających jakieś problemy zdrowotne, jak na przykład problemy z sercem lub krążeniem albo klaustrofobię. Rzecz jasna skorzystanie z symulatora dachowania nie ponosi za sobą żadnych konsekwencji zdrowotnych, ponieważ cała procedura jest przeprowadzona w bezpiecznych warunkach. Dla niektórych osób jednak znajdowanie się w odwróconej pozycji nie jest wskazane ze względów chociażby zdrowotnych.


Z czego się korzysta przy symulacji wypadku drogowego

Każdego roku na polskich drogach z powodu wypadków samochodowych ginie lub zostaje rannych wiele osób. Z tego powodu tak ważne jest to, żeby uświadamiać kierowców o skutkach, jakie mogą grozić przy niezastosowaniu się do obowiązujących przepisów drogowych. Jednym z urządzeń, którego celem jest edukacja kierowców, jest symulator zderzeń. Innym urządzeniem, które również imituje wypadek drogowy, jest symulator dachowania. Symulacja wypadku drogowego ma na celu uświadomienie kierowców, a także umożliwienie im doświadczenia na własnej skórze tego, jakie mogą być skutki nieostrożnej jazdy. Symulacja wypadku drogowego może być przeprowadzana na różnego rodzaju wydarzeniach związanych z bezpieczeństwem, jak na przykład Safety Day w firmie. Zarówno symulator dachowania, jak i symulator zderzeń są wynajmowane przez specjalną firmę, która zajmuje się kwestiami związanymi z bezpieczeństwem w miejscu pracy oraz na drodze. Doświadczenie symulacji wypadku drogowego może spowodować, że wielu kierowców zacznie zwracać baczniejszą uwagę na bezpieczeństwo podczas prowadzenia samochodu.


Edukowanie o niebezpieczeństwach na drodze

Zajęcia z zakresu bezpieczeństwa drogowego mogą być prowadzone przez firmę zajmującą się bezpieczeństwem w przedsiębiorstwach i na drodze. Edukowanie osób o możliwych niebezpieczeństwach na drodze jest ważne, ponieważ pozwala uświadomić wielu kierowców o tym, jakie skutki może nieść za sobą nieprzemyślane działanie na drodze. Podczas przeprowadzania zajęć dotyczących bezpieczeństwa drogowego korzysta się z takich urządzeń, jak symulator dachowania, symulator zderzeń czy też z tak zwanych alkogoogli. Każde z tych urządzeń ma za zadanie przestrzec osoby przed nieprzemyślanym oraz ryzykownym działaniem na drodze. Symulator zderzeń dobitnie uświadamia kierowcę o możliwych skutkach zderzenia z inną przeszkodą lub z drugim pojazdem. Symulacja dachowania pozwala osobie na doświadczenie sytuacji, w której traci się kontrolę nad samochodem w momencie dachowania. Edukacja osób o skutkach działań na drodze jest bardzo istotna, ponieważ pozwala zapobiegać różnym niebezpiecznym sytuacjom mogącym mieć miejsce na drodze.